1
Січень 2024року
запитання — відповідь

Чи інформувати ТЦК про бронь від мобілізації, яку працівник отримав на робочому місці за сумісництвом

На запитання наших читачів відповідає Світлана Лістрова, експерт із трудового та податкового законодавства, Київ

Працівник отримав бронь від мобілізації на іншому робочому місці, де працює за сумісництвом. Чи зобов’язане підприємство за основним місцем роботи працівника повідомляти про це ТЦК? Якщо так, то до якого ТЦК подавати повідомлення про зміну облікових даних — за місцем реєстрації військовозобов’язаного чи підприємства?

Про бронь працівника має інформувати ТЦК те підприємство, яке його забронювало.

Міноборони повідомило листом, що персональний облік осіб, які працюють за сумісництвом, ведуть на загальних засадах. Їх визначає Порядок № 1487. Так, Порядок № 76 не містить обмежень щодо бронювання працівників, які працюють за сумісництвом. Бронювання працівника на роботі за сумісництвом не стосується його роботи на іншому підприємстві.

У разі звільнення військовозобов’язаного з органу держвлади, іншого держоргану, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації відстрочку за бронюванням анулюють (п. 6 Порядку № 76).

Обліковими даними працівника є:

  • прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності);
  • реквізити паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
  • адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • адреса місця фактичного проживання;
  • сімейний стан;
  • освіта;
  • місце роботи;
  • посада.

Зміни про облікові дані роботодавці надсилають щомісяця до п’ятого числа до відповідних районних/міських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки шляхом подання відповідних повідомлень (абз. 11 п. 37 Порядку № 1487).

Роботодавець за основним місцем роботи має внести інформацію про бронювання працівника до графи 14 Списку персонального військового обліку військовозобов’язаних та резервістів офіцерського складу: пункт, розділ та номер переліку, за якими оформлено бронювання військовозобов’язаним (якщо така інформація наявна та документально підтверджена).

Проте Порядок № 1487 не передбачає обов’язку роботодавця повідомляти ТЦК про бронювання працівника, якщо він заброньований на іншому підприємстві.

Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації у п’ятиденний строк з дня видачі витягу військовозобов’язаному надсилають до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку… повідомлення про бронювання військовозобов’язаного за формою згідно з додатком 5 для зарахування його на спеціальний військовий облік.

Абзац 6 пункту 11 Порядку № 76

Форма повідомлення про бронювання містить:

  • найменування, місцезнаходження, код підприємства згідно з ЄДРПОУ (за наявності);
  • назву посади/професії працівника;
  • номер і дату наказу Мінекономіки;
  • кількість місяців відстрочки;
  • підпис керівника підприємства, працівника якого забронювали.

Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку (відповідний підрозділ Центрального управління та/або регіональний орган СБУ, відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки), на підставі рішення про бронювання військовозобов’язаних зараховує у строк не більше ніж п’ять робочих днів з дня його отримання такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік.

Абзац 7 пункту 11 Порядку № 76

Адже Генеральний штаб ЗСУ, СБУ, Служба зовнішньої розвідки у триденний строк доводить рішення до відома ТЦК (відповідного підрозділу Центрального управління та/або регіональних органів СБУ, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки).

Тож рішення про бронювання, повідомлення за формою із  додатка 5 до Порядку № 76 має надавати до ТЦК те підприємство, яке забронювало працівника.