Мобілізований працівник потрапив у полон: дії роботодавця
На ваші запитання відповідають
Сергій Кучинський, офіцер відділення військового обліку і бронювання Дніпровського РТЦК та СП, Київ
Юлія Видиборець, юрист із трудового права, сертифікований експерт із військового обліку, Київ
Дії роботодавця залежать від того, коли працівника визволили з полону.
Полонених військовослужбовців не вилучають з особового складу військової частини, на відміну від тих, хто зник безвісти. Усіх визволених з полону військовослужбовців направляють до резервних військових частин, що підпорядковані оперативним командуванням, видам Збройних Сил (п. 7.1 Інструкції № 333). Із військової служби працівника звільнятимуть на загальних підставах, визначених у статті 26 Закону про військову службу. Після звільнення зі служби працівник повернеться і стане до роботи.
Інша ситуація, якщо оголосили демобілізацію, а працівник у цей час перебуває в полоні. За таких обставин керуйтеся частиною п’ятою статті 119 КЗпП. За працівником, який під час військової служби потрапив у полон, зберігайте місце роботи і посаду до дня:
- наступного за днем взяття на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки після звільнення з полону;
- оголошення його судом померлим.
Після звільнення з полону працівник зможе знову стати до роботи.
Якщо буде встановлений факт загибелі працівника в полоні або суд оголосить його померлим, припиніть трудовий договір із працівником у зв’язку зі смертю (п. 8-2 ст. 36 КЗпП).