З нами — штрафобезпечно
Марія Семенівна добре пам’ятає невеселу історію знайомої бухгалтерки, яку директор звільнив з роботи за те, що через її службове недбальство підприємство затримало виплату авансу. От такий принциповий директор. Звісно, він міг просто оголосити догану, але дуже вже йому досадно було платити штраф — і особисто, і від підприємства. Тож Марія Семенівна обов’язково порадить тій колежанці свіжий номер свого улюбленого видання, яке ось уже 15 років береже її професійний спокій. Адже в статті «Штраф за несвоєчасну виплату зарплати — 2023» не лише строки виплат і розміри санкцій за порушення, а й способи пом’якшити чи й зовсім уникнути штрафу. Тим паче, що ділитися електронним журналом «Головбух: Праця та зарплата» легко — скинула у вайбері посилання й готово.
Знайшла Марія Семенівна і для себе корисне — втім, як завжди. Нещодавно її підприємство прийняло на роботу кількох переселенців. Про компенсацію витрат за це вона знає, але ж з 27 січня діє оновлений порядок. То «Як роботодавцеві отримати компенсацію за працевлаштування переселенців»? Просто — за нашим алгоритмом: експертка розповість, за яких умов підприємство може отримати від центру зайнятості компенсацію за працевлаштування або навчання ВПО та як правильно оформити документи на такі виплати.
Читає Марія Семенівна не лише бухгалтерські видання, а й різні чутки — як-от про виплати військовим. Розвіяти сумніви в справедливості оновлених виплат військовослужбовцям, а головне — спростувати чутки про буцімто урізане забезпечення беремося разом з фахівцем Міноборони. Адже нова інформація, та ще така чутлива, — то й нові запитання. Як зміниться виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, що беруть безпосередню участь у бойових діях? Хто й надалі отримуватиме 30 і 100 тисяч? Що буде з виплатами, якщо військовий підрозділ після бойового завдання вирушив на ротацію? А в разі хвороби чи поранення? Словом, є що дізнатися зі статті «Виплати військовим: вісім відповідей про новий підхід».
До речі, повернемося до строків виплати зарплати — їх можна встановити в колективному договорі. А ще цей документ допоможе уникнути деяких конфліктних ситуацій на підприємстві. Як його скласти так, щоб не було конфліктів і з ревізорами? Чи знаєте ви це, найліпше перевірити за допомогою тесту «Що врахувати в колективному договорі». Спойлер: у ключі до нього ми докладно обґрунтували правильні відповіді. Результат тесту в будь-якому разі позитивний: якщо «відмінно» — ви справжній професіонал, ну а якщо «тест завалено» — у нас із вами попереду багато цікавих відкриттів.
Олеся СКРИМОВСЬКА,
головний редактор
|
|
ГОЛОВБУХ: ПРАЦЯ ТА ЗАРПЛАТА 0 44 586 56 06 0 800 21 12 20 shop.expertus.media Головний редактор, відповідальний за випуск Олеся Скримовська Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора. Передрук матеріалів видання «ГОЛОВБУХ: Праця та зарплата», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу Видавця Розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції © ТОВ «Експертус Тек», 2023 |
Київ
2023